Prohlubovací kurz Lesson 5: At the reception desk

V dnešní lekci našeho prohlubovacího kurzu pro pokročilejší (ale nejen pro ně) studenty načneme nové téma, kterému se budeme věnovat ve více lekcích. Je to totiž součást kápézetky každého cestovatele – hotel. V této lekci se konkrétně mrkneme na to, jak komunikovat na recepci a naučíme se slovní zásobu k tomu potřebnou. Takže… go for it!

První video (kontext):

At the Reception Desk video

Skutečná scénka začíná až po padesáti sekundách, takže ten začátek klidně přeskočte. 🙂

Druhé video, rozbor:

Až dokoukáte videa…

 • stáhněte si zdarma studijní materiály k lekci na této stránce (po zadání svého emailu se ocitnete na uložišti souborů, najdete tu prémiové materiály k prvním čtyřem lekcím, které obsahují poznámky k lekci, mp3 nahrávky s opakováním a jejich PDF přepis, nahrávky k samomluvě a jejich PDF přepisy; pro lekce další jsou k dispozici jen poznámky k lekci)
 • od páté lekce už jsou nahrávky a PDF přepisy k dispozici pouze prémiovým English Hackerům, kterým se můžete stát zde
 • nezapomeňte se také přihlásit na Memrise, kde najdete slovíčka k této lekci (více o Memrise zde)
 • zaregistrujte se na englishhackerovské fórum, kde můžete diskutovat s ostatními English Hackery, procvičovat si svou angličtinu a hledat parťáky ke studiu
 • a mluvte, protože to je klíč ke všemu (zkuste samomluvu nebo si najděte parťáka či lektora)
 • a pokud vás blíže zajímá zmíněné slovíčko „desk“, pak mrkněte na video o false friends „desk“ a „deska“

Máte nějaké otázky? Něco v kurzu není jasné? Jak se vám lekce líbila a co můžu vylepšit? Využijte komentáře pod lekcí. Zatím se mějte hezky a učte se anglicky efektivně a zábavně. 😉

Markét
Jsem experimentátor, samouk a kreativec. Ráda se učím něco nového a inspiruji druhé. Bez znalosti angličtiny si už nedovedu svůj život představit. Potěšíte mě šálkem kávy, dobrou knihou, cestovatelskými zážitky a nakažlivým nadšením. ;)

Proč se s angličtinou trápit, když to jde jinak? Pojďte se ji učit se mnou.

Efektivně a zábavně! :) 

Komentáře
 1. Radka napsal:

  Zdravím a moc děkuji za tuto praktickou lekci. Taková témata mají smysl, jen tak dále!:-) Naši turisté navštěvují i historické památky, myslím že by se hodilo i něco z této tématiky. Ať se Vám daří. R.

  • Markéta napsal:

   Ahoj, Radko, mám radost, že se lekce líbila, už chystám další pokračování na téma hotel a cestování. Jen kdyby mi to tolik netrvalo. 😀 A na téma památek bych se taky jednou ráda mrkla. Díky za přízeň. Markét 🙂

 2. Radka napsal:

  To nevadí, že to není hned.-) Všechno má svůj čas. Kdo si počká, ten se dočká. Jen žádný spěch.:-) Není jednoduché udělat novou lekci. Hlavně že to umíte! R.

 3. Štefan Danko napsal:

  Dobrý den. K pobytu v hotelu by bylo dobré vědět, jak oznámit, že nesvítí žárovka, kape kohoutek, ztratil jsem klíče, není uklizeno, nehraje TV, je tam zima, v noci byl hluk…?
  Děkuji, ŠD

  • Markét napsal:

   Ahoj, Štefane,
   spoustu z těch věcí najdete v následujících lekcích a některé už znáte (je tam zima – It’s cold there / in my room…). Keep learning. 🙂
   Markét

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.