Kurz angličtiny pro (nejen věčné) začátečníky

0
lekcí
0
+
slovíček
0
+
studentů
Tento kurz je určený pro začátečníky i věčné začátečníky. Beru to hezky od začátku, věční začátečníci, kteří už něco umí, se ale nemusí bát, že se nenaučí nic nového.
Tenhle kurz tvořím pro vás, tak ho tvořte spolu se mnou. Zpětná vazba a vaše ohlasy jsou pro mě důležité, Proto mi napište, kdykoli vás napadne, jak bych mohla kurz vylepšit.
Znáte někoho, komu by se mohl kurz hodit? Líbí se vám kurz a chcete pomoci i ostatním? Budu moc ráda, když ho pošlete do světa a doporučíte i ostatním. Děkuju!

Co se v lekcích naučíte? 

Stáhněte si PDF s obsahem všech lekcí a rejstříkem gramatiky a témat. Ať už jen ze zvědavosti, nebo pro lepší přehled a rychlé hledání. A nezapomeňte také na slovníček a návod ke kurzu. 🙂

Materiály k lekcím už si stáhlo více než 30 000 studentů.

Stáhněte si je taky. Zdarma.

Ráda bych vám dala vědět vždy, když vypustím nové video, článek či cokoli, co vás posune v angličtině dál. Neposílám spam, reklamy a podobné nesmysly. K tomu ale potřebuji váš naprosto dobrovolný souhlas. 🙂 Jak nakládám s vašimi osobními údaji, k čemu tohle všechno a jaká jsou vaše práva? Více zde.

Vyberte si lekci a pusťte se do toho

Lesson 1: Introduce Yourself

Naučíte se, jak někoho pozdravit a jak se někomu představit plus základní slovní zásobu.

Lesson 2: I don't understand

Naučíte se, jak říct, že (ne)rozumíte, jak požádat o zopakování věty, jak říct, že (ne)umíte anglicky a jak říct, že se vám něco (ne)líbí.

Lesson 3: Who is this?

Naučíte se všechna osobní zájmena s tvary slovesa být v otázce a kladné větě, jak se zeptat, kdo je kdo, jak někoho představit někomu jinému a jak se z jednotného udělá množné číslo.

Lesson 4: Where are you from?

Naučíte se všechna osobní zájmena s tvary slovesa být v záporu, jak se zeptat, odkud kdo je, názvy několika světových států, jak říct, že něco je nebo není pravda a jak říct, že někdo má nebo nemá pravdu.

Lesson 5: Bye! See you soon!

Naučíte se, jak říct, že něco (ne)víte nebo (ne)znáte, jak říct, že jdete pozdě a jak se anglicky rozloučit.

Lesson 6: How can I get there?

Naučíte se, jak oslovit neznámého člověka na ulici, jak poprosit o pomoc, jak se zeptat na cestu, jak dát (a rozumět) instrukcím a jak se někam dostat.

Lesson 7: At a café

Naučíte se, jak říct, jak se kdo má, a co na takovou otázku odpovědět, jak si objednat kávu či víno v kavárně nebo restauraci a poodhalíte další taje anglického jazyka a jeho zákonitostí.

Lesson 8: Can I pay, please?

Naučíte se, jak říct, že chcete platit, jak si říct o účet, jak se zeptat, kolik co stojí, užitečné fráze spojené s placením, anglické číslovky a nejdůležitější měny.

Lesson 9: On the phone

Naučíte se, jak si nejen po telefonu domluvit termín schůzky, dny v týdnu, přítomný čas průběhový aneb jak vyjádřit, že něco právě probíhá, jak se anglicky řekne muset a nemuset, jak říct, kdy máte nebo nemáte čas a jak vyjádřit, že něco někomu patří.

Lesson 10: What time is it?

Naučíte se, jak se v angličtině vyjadřuje čas, a to jak digitální, tak běžný, dozvíte se, co jsou to frázová slovesa, a dvě se naučíte, potom také pár nových slovíček týkajících se telefonování a nestíhání, jak se anglicky řekne, že něco někdo má nebo nemá udělat a jak říct, že se někdo mýlí.

Lesson 11: I need your help

Naučíte se, jak stupňovat přídavná jména (čili jak z přídavného jména hezký udělat hezčí), jak porovnávat v angličtině, jak vyjádřit budoucí děje, zbytek přivlastňovacích zájmen a dvě nová frázová slovesa.

Lesson 12: Never mind

Naučíte se, jak na anglické řadové číslovky (první, dvacátý, třicátý devátý…), anglické měsíce, jak v angličtině vyjádřit datum, modální sloveso should, nové frázové sloveso look for a jak říct, že vám něco (ne)vadí.

Lesson 13: To sum it up...

Naučíte se slovní zásobu týkající se cestování, základní slovesa popisující pohyb, jak se tvoří věta s abych, abychom, aby… a jak se v angličtině ujišťovat.

Lesson 14: At the airport

Naučíte se slovní zásobu týkající se odbavení na letišti, jak pracovat se zvratnými zájmeny a počitatelná versus nepočitatelná podstatná jména.

Lesson 15: How was the party?

Naučíte se minulý čas u slovesa být, jak se zeptat, jaké co bylo, a odpovědět na to, a jak někoho někam pozvat.

Lesson 16: Tell me more!

Naučíte se minulý čas prostý u pravidelných sloves, jak se stupňují přídavná jména a jaký je rozdíl mezi which a who.

Lesson 17: I can't wait.

Naučíte se minulý čas prostý u nepravidelných sloves, tvary 24 nepravidelných sloves, jak na zvolání „To je ale…!“, co ještě znamená slovíčko could, jakými třemi způsoby říct, co byste rádi, jaký je rozdíl mezi much, many a „a lot of“ a jaký je rozdíl mezi too a also.

Lesson 18: I lost my job.

Naučíte se kupu nových užitečných sloves, frázi „going to“, jak vyjádřit, že jste něco museli nebo budete muset, jak se v angličtině přirovnává a co jsou to otázky na podmět.

Lesson 19: I have no idea.

Naučíte se, co znamená „let’s…“, dvě nová frázová slovesa, neurčitá zájmena „some“, „any“, „no“ a „every“, jaký je rozdíl mezi „as“ a „like“ a jaký je rozdíl mezi „job“ a „work“.

Lesson 20: How would you describe yourself?

Naučíte se, jak si poradit u pracovního pohovoru, jak koncovka -er a -ing může ze slovesa vytvořit podstatné jméno a jaký je rozdíl mezi „teach“ a „learn“.

Lesson 21: I know how difficult it can be

Naučíte se, jak si poradit u pracovního pohovoru, jak je to s jedním záporem v angličtině, že vazba there is / there are má i minulý čas, jak říct týdně, měsíčně, ročně, za den, za minutu…, jak říct, že je načase něco udělat a jaký je rozdíl mezi before a ago.

Lesson 22: Will you let me know?

Naučíte se základní slovní zásobu týkající se bydlení, minulý čas průběhový, další z anglických gramatických časů, jaký jiný význam má slovíčko too, jak říct můj vlastní, svůj, jak říct dokonce, ani, i a jaký je rozdíl mezi such a so.

Lesson 23: Adam's daily routines

Naučíte se základní slovní zásobu týkající se denního režimu, co znamená a jak se používá vazba „used to“, jaký je rozdíl mezi slovíčky „hour“ a „o’clock“, frekvenční příslovce, jak říct, co jste měli k snídani, obědu či večeři a jak říct, že někam jdete pěšky nebo jedete autem.

Lesson 24: What about going shopping?

Naučíte se základní slovní zásobu týkající se nakupování, co znamená a jak se používá vazba „go + sloveso s ingovou koncovkou“, jaký je rozdíl mezi slovíčky „say“ a „tell“, nová frázová slovesa put on, come back, try on…, jak říct, že nemáte co na sebe, že nemáte co dělat, že máte kam jít, komu zavolat… a jak se tvoří přací věty.

Lesson 25: I've already seen it.

Naučíte se základní slovní zásobu a nové užitečné fráze týkající se domluvy ohledně kina, jak na otázky a vedlejší věty, které začínají předložkou (S kým…? O čem…?), jak říct film od Spielberga, román od Kinga… a jak se používá a tvoří předpřítomný čas prostý.

Lesson 26: Don't forget your umbrella.

Naučíte se základní slovní zásobu a nové užitečné fráze týkající se počasí, jak se zeptat, jaké co bylo, je a bude, jak stupňovat přídavná jména malý a velký, další dvě častá použití předpřítomněho času prostého, jak říct, že se na něco těšíte, jak říct, za jakou dobu se co bude dít a jak v angličtině vyjádřit změnu stavu.

Lesson 27: Easier said than done.

Naučíte se, jak používat zástupné zájmeno „the one“, jak se zeptat, koho nebo čí co je a jak na to odpovědět, jak říct „jeden z…“, jak vyjádřit věty typu „čím… tím…“, jak říct „u tebe, u nich, u mých rodičů…“ a jak používat slovíčko „time“ při tvorbě slov.

Lesson 28: You need a break.

Naučíte se další dvě použití předpřítomného času prostého (so far, recently), jak říct, že někam odjíždíte (leave for…), jak mohou předložky ovlivnit význam slovesa, jak vyjádřit kolikrát, jednou, dvakrát, třikrát, čtyřikrát…, jaký je rozdíl mezi „do“ a „make“, nové frázové sloveso „figure out“ a jak říct, že si dáte pauzu nebo že jste unavení.

Lesson 29: Nothing can stop us now

Naučíte se, jak se používá a tvoří předpřítomný čas průběhový, jak říct, že vám na něčem (ne)záleží a že je něco důležité, nové fráze (That makes two of us., to my relief) a jak říct takto, takhle.

Lesson 30: I'm really grateful I met you

Naučíte se, jak říct, že jste na něco zvyklí nebo že si zvykáte, jaký je rozdíl mezi „used to“, „be used to“ a „get used to“, jak říct, že jste za něco vděční, jak říct, že z něčeho máte strach, že se něčeho bojíte, novou frázi What’s going on?, jak říct oba, oboje a jak říct, že se nakonec něco (ne)stane.

Učte se slovní zásobu z kurzu efektivně a zábavně na Memrise

Zdarma, spolu s výslovností a příkladovými větami tak, aby se vám slovní zásoba uložila do dlouhodobé paměti. Za méně námahy více výsledků, a ještě se u toho budete bavit!

Chcete víc? Nebo mě chcete podpořit?

Tenhle online kurz je a vždy bude zdarma, ale má i svou prémiovou variantu, ve které se stanu vaším osobním průvodcem lekcemi. 

Tápete? Nevíte, jak na to? Potřebujete nasměrovat?

Pak je English Hacker Premium to pravé pro vás. 

 

V EH Premium vás naučím:

  • mluvit a zbavit se strachu z mluvení
  • pohotově reagovat v angličtině
  • co říct a jak si poradit v praktických situacích
  • používat to, co se naučíte v online kurzu, v praxi
  • rozumět mluvené angličtině
  • jak se učit tak, abyste postupovali rychle
  • a to všechno zábavně a efektivně, zkrátka po englishhackerovsku 🙂