Prohlubovací kurz Lesson 16: At the tourist information centre

V šestnácté lekci našeho English Hacker prohlubovacího kurzu završíme téma sightseeing neboli poznávání památek a navštívíme turistické informace aka tourist information centre. Dozvíme se, co vám turistům může takové centrum nabídnout a jak ho můžete na cestách využít. Naučíme se také hromadu nové užitečné slovní zásoby, kterou využijete nejen při cestování a chození po památkách. Žádná gramatika! 🙂 Tak pojďme na to, co říkáte?

První video (kontext, úvod a váš úkol):

Video, se kterým v této lekci pracujeme (turistické informace):

Druhé video (slovní zásoba + řešení úkolu):

Až dokoukáte videa…

 • stáhněte si zdarma studijní materiály ke všem lekcím na této stránce (sjeďte níže a po zadání svého emailu se ocitnete na uložišti souborů, najdete tu prémiové materiály k prvním čtyřem lekcím (a jako bonus také k lekci 13), které obsahují poznámky k lekci, mp3 nahrávky s opakováním a jejich PDF přepis, nahrávky k samomluvě a jejich PDF přepisy; pro lekce další jsou k dispozici jen poznámky k lekci)
 • pokud jste už v emailovém formuláři jednou zadali svou emailovou adresu, materiály vám pošlu přímo na zadaný email (znovu už svůj email zadávat nemusíte)
 • od páté lekce už jsou nahrávky a PDF přepisy k dispozici pouze prémiovým English Hackerům (prémiovým studentem se můžete stát zde)
 • nezapomeňte se také přihlásit na Memrise, kde najdete slovíčka k této lekci (více o Memrise zde)
 • zaregistrujte se na englishhackerovské fórum, kde můžete diskutovat s ostatními English Hackery, procvičovat si svou angličtinu a hledat parťáky ke studiu
 • a mluvte, protože to je klíč ke všemu (zkuste samomluvu nebo si najděte parťáka či lektora)

Máte nějaké otázky? Něco v kurzu není jasné? Jak se vám lekce líbila a co můžu vylepšit? Využijte komentáře pod lekcí. Zatím se mějte hezky a učte se anglicky efektivně a zábavně. 😉

Markét
Jsem experimentátor, samouk a kreativec. Ráda se učím něco nového a inspiruji druhé. Bez znalosti angličtiny si už nedovedu svůj život představit. Potěšíte mě šálkem kávy, dobrou knihou, cestovatelskými zážitky a nakažlivým nadšením. ;)

Proč se s angličtinou trápit, když to jde jinak? Pojďte se ji učit se mnou.

Efektivně a zábavně! :) 

Komentáře
 1. Viera napsal:

  Ďakujem za Vašu priazeň. Viera

  • Markét napsal:

   Ahoj, Viera,
   rádo se stalo. Doufám, že se lekce líbila. 🙂
   Mějte se hezky,
   Markét

 2. Beranová Vladimíra napsal:

  Markét! Vaše šestnáctá lekce je úžasná, jako všechno od vás, ale z úložiště souborů se mi nedaří stáhnout a vytisknout materiály k lekcím. Vždy se mi objeví: Při zobrazování náhledu dokumentu došlo k potížím.
  Já teď nevím, zda je chyba ve mně, nebo v počítači. Vy určitě poradíte blbovi…Předem děkuju za záchranu a na závěr chci znovu pochválit Váš přístup ke studentům. To se fakt jen tak nevidí. Škoda, že nebydlím v Třebíči, nebo Vy v Praze! Vladka Beranová

  • Markét napsal:

   Ahoj, Vlaďko,
   moc děkuju, těší mě, že se lekce líbí! 🙂
   Určitě není chyba ve vás, spíš jen někde ve vašem počítači. Zkontrolovala jsem uložiště souborů, zda je vše v pořádku, a šlo to bez problémů. Vypadá to, že se nejspíš něco nelíbí vašemu prohlížeči. Zkuste tenhle odkaz tedy otevřít v jiném prohlížeči: https://drive.google.com/drive/folders/1ZJWGvcVNPiNeb5GLeW8_Apy5fPaCH88G?usp=sharing. Kdyby to i tak nešlo, napiště mi prosím email a já vám soubory někam nahraju. 🙂
   Zdravím do Prahy a přeji krásný víkend,
   Markét

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.