Prohlubovací kurz Lesson 14: At the museum ticket office

Ve čtrnácté lekci našeho English Hacker prohlubovacího kurzu pokračujeme v poznávání památek a cestování po všelijakých zajímavých místech. Po té první nevydařené prohlídce Londýna z předchozí lekce ale raději zvolíme bezpečnější variantu a podíváme se do muzea. Ještě než se dostaneme dovnitř, si však musíme vystát frontu u pokladny, přečíst si důležité informace ohledně otevírací doby a vstupné a koupit lístek. A přesně o tom bude tato lekce, ve které se naučíte slovní zásobu spojenou s kupováním lístků a informacemi na pokladnách památek a turistických atrakcí. 🙂

První video (kontext a úvod):

Stáhněte si PDF s informacemi na pokladně a mp3 soubor:

PDF informace na pokladně

mp3 nahrávka

Druhé video (rozbor a slovní zásoba):

Až dokoukáte videa…

 • stáhněte si zdarma studijní materiály ke všem lekcím na této stránce (sjeďte níže a po zadání svého emailu se ocitnete na uložišti souborů, najdete tu prémiové materiály k prvním čtyřem lekcím, které obsahují poznámky k lekci, mp3 nahrávky s opakováním a jejich PDF přepis, nahrávky k samomluvě a jejich PDF přepisy; pro lekce další jsou k dispozici jen poznámky k lekci)
 • pokud jste už v emailovém formuláři jednou zadali svou emailovou adresu, materiály vám pošlu přímo na zadaný email (znovu už svůj email zadávat nemusíte)
 • od páté lekce už jsou nahrávky a PDF přepisy k dispozici pouze prémiovým English Hackerům (prémiovým studentem se můžete stát zde)
 • nezapomeňte se také přihlásit na Memrise, kde najdete slovíčka k této lekci (více o Memrise zde)
 • zaregistrujte se na englishhackerovské fórum, kde můžete diskutovat s ostatními English Hackery, procvičovat si svou angličtinu a hledat parťáky ke studiu
 • a mluvte, protože to je klíč ke všemu (zkuste samomluvu nebo si najděte parťáka či lektora)

Máte nějaké otázky? Něco v kurzu není jasné? Jak se vám lekce líbila a co můžu vylepšit? Využijte komentáře pod lekcí. Zatím se mějte hezky a učte se anglicky efektivně a zábavně. 😉

Markét
Jsem experimentátor, samouk a kreativec. Ráda se učím něco nového a inspiruji druhé. Bez znalosti angličtiny si už nedovedu svůj život představit. Potěšíte mě šálkem kávy, dobrou knihou, cestovatelskými zážitky a nakažlivým nadšením. ;)

Proč se s angličtinou trápit, když to jde jinak? Pojďte se ji učit se mnou.

Efektivně a zábavně! :) 

Komentáře
 1. Jiří Žďárský napsal:

  Dobrý den Markéto,
  nevím sice kolik lidí v důchodovém věku se účastní tohoto skvělého kursu, ale já jsem už několikrát v zahraničí narazil na potřebu zeptat se na slevu právě pro tuto věkovou kategorii a vždy mi to dělalo problém se něco dozvědět. Prosím, zda mi můžete k tomuto tématu říct nějaký návod:

  – jak vůbec vyjádřit slovo důchodce
  – jak se zeptat, zda je možná nějaká sleva

  Děkuji Jirka

  • Markét napsal:

   Ahoj, Jirko,
   možná by vás překvapilo, kolik lidí v důchodu se každý den s tímto kurzem učí anglicky. Mě to neustále taky překvapuje a těší mě to. 🙂
   Důchodce se řekne: retired person, pensioner, old age pensioner (https://slovniky.lingea.cz/anglicko-cesky/d%C5%AFchodce)
   Být v důchodu: to be retired A můžete se zeptat třeba takto: Are there any discounts for pensioners? 🙂
   All the best, Markét

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.