Online kurz angličtiny: Lesson 25

V dvacáté páté lekci online kurzu angličtiny se Adam s Julií domlouvají na kino. Spolu s tím se naučíte spoustu nové slovní zásoby spojené s filmy a kinem a také se podíváme na nový gramatický čas, předpřítomný čas prostý, a jak tvořit otázky a vedlejší věty, které začínají na nějakou předložku. Takže do toho. 🙂

Naučíte se:

 • základní slovní zásobu a nové užitečné fráze týkající se domluvy ohledně kina
 • jak na otázky a vedlejší věty, které začínají předložkou (S kým…? O čem…?)
 • jak říct film od Spielberga, román od Kinga…
 • jak se používá a tvoří předpřítomný čas prostý
 • a další užitečnou slovní zásobu 🙂

Až dokoukáte video…

 • stáhněte si zdarma studijní materiály ke kurzu na této stránce (poznámky k lekci, psané procvičení s řešením, návrhy k samomluvě, kartičky se slovíčky a mp3 nahrávku k mluvenému procvičování)
 • přečtěte si návod, jak se z kurzu učit co nejefektivněji a nejzábavněji, a jak si ušetřit spoustu práce a nervů
 • nezapomeňte se také přihlásit na Memrise, kde najdete slovíčka k této lekci (více o Memrise zde)
 • zaregistrujte se na englishhackerovské fórum, kde můžete diskutovat s ostatními English Hackery, procvičovat si svou angličtinu a hledat parťáky ke studiu
 • a mluvte, protože to je klíč ke všemu (zkuste samomluvu nebo si najděte parťáka či lektora)
 • a pokud chcete víc, pak je tu pro vás English Hacker Premium, kde najdete více než stovku mp3 nahrávek, ve kterých vás krok za krokem provedu od první lekce až po tu poslední

Máte nějaké otázky? Něco v kurzu není jasné? Jak se vám lekce líbila a co můžu vylepšit? Využijte komentáře pod lekcí. Zatím se mějte hezky a učte se anglicky efektivně a zábavně. 😉

Markét
Jsem experimentátor, samouk a kreativec. Ráda se učím něco nového a inspiruji druhé. Bez znalosti angličtiny si už nedovedu svůj život představit. Potěšíte mě šálkem kávy, dobrou knihou, cestovatelskými zážitky a nakažlivým nadšením. ;)

Proč se s angličtinou trápit, když to jde jinak? Pojďte se ji učit se mnou.

Efektivně a zábavně! :) 

Komentáře
 1. Hana Kučerová napsal:

  Dobrý den, je nějaká literatura, kniha, internetová stránka nebo prostě něco na čtení, co by obtížnosti odpovídalo Vašemu skvělému kursu?
  Děkuji za odpověď, ale hlavně za opravdu skvěle zpracovaný kurs.
  Děkuji a přeji pěkný den
  H.Kučerová

  • Markét napsal:

   Ahoj, Hanko, jako byste mi četla myšlenky. 🙂 Zrovna pracuju na novém projektu, kterému říkám English Hacker Book Club a ve kterém budu připravovat pro studenty něco ke čtení. První vlaštovkou bude The Happy Prince od Oscara Wildea. 🙂 Jen mi to zatím docela trvá, protože se snažím přijít, jak nejlíp na to.
   Mezitím byste se ale mohla porozhlédnout třeba v místní knihovně – vždy jsou tam nějaké cizojazyčné knížky. Ideální jsou taky dvojjazyčné knížky, ve kterých máte anglický text doplněný českým překladem a nějakými těmi poznámkami pro studenty. Třeba tady: http://www.martinus.cz/knihy/cizojazycna-literatura-dvojjazycne-vydani-anglicko-ceske-vydani/?gclid=CJzKuf7M_NQCFRWeGwodn4gMhw.
   Skvělé jsou také takzvané graded readers, zjednodušená četba, která je odstupňovaná podle úrovní. Třeba tu: https://www.penguin-readers.cz/.
   Doufám, že najdete něco, co vám bude vyhovovat. 🙂
   Markét

 2. Hana Kučerová napsal:

  Dobrý den,
  moc děkuji, že to chystáte. Už se těším a určitě ne jenom já.
  Děkuji a přeji pěkný den
  Hana Kučerová

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.