Mluvená angličtina #14: I don’t buy it

Když vám někdo řekne „I don’t buy it“, může to znamenat dvě úplně rozdílné věci. Buďto vám říká, že si něco nekupuje (nikdy, například nějakou potravinu, kterou ten dotyčný nejí) nebo tuhle větu používá jako frázi. Co tedy může „I don’t buy it“ ještě znamenat? Mrkněte na video a naučte se novou anglickou frázi. 🙂

Co znamená fráze „I don’t buy it“?

Pojďme si to ukázat na příkladech:

Příklad 1: Pohádali jste se s kamarádem a on vám řekl něco opravdu ošklivého. Omluvil se vám, vás to ale stejně moc nepřesvědčilo. Řekli byste:

He apologized but I don’t buy it.

On se omluvil, ale já mu to nevěřím.

Příklad 2: Vaše kamarádka skočila na lep jakémusi kouči, který jí slibuje úžasné změny v jejím životě a podobné vzdušné zámky, jen pokud mu za konzultace zaplatí příšerně přemrtštěnou částku. Vám se to nelíbí a tak ji odrazujete:

Don’t give him the money. I don’t buy it and you shouldn’t either.

Nedávej mu ty peníze. Já mu na to neskočím a ty bys taky neměla.

Takže si zapamatujte, že fráze „I don’t buy it.“ znamená „Já tomu nevěřím. / Já mu, jí, jim nevěřím. / Já mu, jí, jim to nežeru. / Na to mu, jí, jim neskočím.“. 🙂

Jak můžete frázi „I don’t buy it“ použít?

„I don’t buy it.“ můžete použít v situacích, kdy někomu na něco neskočíte a nenecháte se oblafnout. A frázi samozřejmě můžete použít i v jiných osobách a minulém čase:

They promised me they would help me. I didn’t buy it. – Oni mi slíbili, že mi pomohou. Neskočil jsem jim na to.

We told her it isn’t true. She doesn’t buy it. – Řekli jsme jí, že to není pravda. Nevěří nám to.

They claim they’re very successful at their business. According to what I saw, I don’t buy it. – Oni tvrdí, že jsou v podnikání velmi úspěšní. Podle toho, co jsem viděl, jim to ale nevěřím.

We just don’t buy it. It can’t be possible to breathe underwater for so long. – Na to prostě neskočíme. Nemůže být možné dýchat pod vodou tak dlouho.

He said he won one million dollars yesterday. We didn’t buy it, though. – On říkal, že včera vyhrál milion dolarů. My mu to ale nevěřili.

So tell me: What would you say to anyone who is lying to you or trying to trick you? 🙂

Doufám, že se vám fráze bude hodit. 😉 Pokud máte otázky, pište je do kometářů.

P.S. Všechny fráze a matoucí slova z video sérií Mluvená angličtina, Plete se, Frázová slovesa a False friends se můžete učit a opakovat si v tomto kurzu na Memrise. Doporučuju to udělat, protože tak si je zábavnou formou upevníte do dlouhodobé paměti. 🙂 (Nevíte, co je Memrise? Více info zde.)

Markét
Jsem experimentátor, samouk a kreativec. Ráda se učím něco nového a inspiruji druhé. Bez znalosti angličtiny si už nedovedu svůj život představit. Potěšíte mě šálkem kávy, dobrou knihou, cestovatelskými zážitky a nakažlivým nadšením. ;)

Proč se s angličtinou trápit, když to jde jinak? Pojďte se ji učit se mnou.

Efektivně a zábavně! :) 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.