Krize nebo lenost? Motivace? Na co se soustředit v začátcích? #FrenchHacker Q & A

Už více než osm měsíců uběhlo ode dne, kdy jsme se jako samouk pustila do francouzštiny a začala s vámi sdílet proces učení se cizího jazyka bez příkras a mazání medu kolem pusy. Jak jste se mohli přesvědčit v předchozích čtyřech vlozích, je to cesta trnitá. Jak to tedy vypadá s mou francouzštinou po osmi měsících? Posunula jsem se nebo stepuju na místě? Překonala jsem krizi nebo mě pořád trápí? Plus jsem se také zeptala vás na to, co vás o této výzvě a samoučení se zajímavá, takže dojde i na malé Q & A. A jelikož ve vašich otázkách třikrát zaznělo téma motivace, zaměřím se v tomto vlogu právě na ni. Enjoy! 🙂

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

#FrenchHacker Q & A aneb vy se ptáte, já odpovídám

Tady jsou vaše otázky, na které ve vlogu odpovídám:

Marie Stejskalová: Milá Markét, moc se těším na tvé další video o francouzštině. Myslím, že mě krize přepadla teď a jsem ráda, že jsi toto video natočila, ale chtěla bych vědět, jak dlouho ti trvala, nebo ještě trvá? Jak jsi na tom teď? Jestli ses vrátila zpět rychle, nebo to šlo hodně pomalu? Jestli spokračuješ ve stejném módu jako předtím, nebo je lepší změnit materiály? Nechci aby se ze mě stal věčný začátečník. Jak člověk pozná, že je to ještě pořád krize a kdy už to je jen lenost?

Lenka Remešová: Milá Markét, zeptám se, jaká je hlavní Motivace pro učení se francouzsky? Musí být velmi těžké udržet motivací jako začátečník. Máte Nějakého sparing partnera na konverzaci?

Lenka Beránková: Taky by mě zajímalo….a jak konkrétně jsi Markét začínala? Jakou jsi měla motivaci? A co jsi dělala, když motivace klesala?

Laďka Hanžlová: Zajímalo by mne proč jste si vybrala zrovna francouzštinu a proč jste zvolila cestu samouka? Používáte nějaké aplikace? Sledujete pravidelně na YT nějakého učitele nebo posloucháte podcasty? Co vás motivuje?

Monika Kefurtová Rezková: Ahoj Markét, zajímal by mě tvůj názor při samostudiu zcela nového jazyka, na co by se měl v prvé řadě klást důraz. Asi člověk hned nemůže začít číst knihy či sledovat filmy, předpokládám, že by se mělo začít se základními slovíčky a hlavně gramatikou, neb je to stavební kámen pro další vývoj. Co myslíš ty? Základem by měla být znalost struktury vět, skloňování sloves, znalost tvorby časů a pak si člověk může s jazykem hrát a lépe poznávat.

Renáta Šedková: Ahoj Markét, mě třeba dost láká zúčastnit se tábora s angličtinou.Bude to určitě hodně intenzivní a náročné,ale věřím, že přínosné. Tebe neláká tábor, kde by sis francouzštinu dostala pod kůži?Ale toto si jistě zažiješ přímo ve Francii. 🥰 Je to báječné, učit se jazyky. Jen tak dál. 🍀

Honza: Dear Miss Markét, please could I ask you – do you like reading French literature or poems? Do you like reading novels by Robert Merle? (amazing, great writer – my humble opinion) For example – Malevil (sci-fi, dystopia) or Death is my trade (about WW2). Thank YOU very much and have a nice day and time!

Zmíněno ve vlogu / mohlo by se hodit:

Ollyho kurz francouzštiny French Uncovered, se kterým se učím francouzsky

Vše o Memrise

Vše o samomluvě

Připojte se k výzvě na sociálních sítích:

YouTube kanál

Englishhackerovský Facebook

Englishhackerovský Instagram

A jak jste na tom vy, mí milí studenti? Jak se držíte? Co motivuje učit se anglicky vás? Co vás naopak demotivuje a jak s tím bojujete? Co vám pomáhá, když na učení není chuť ani moc času? Podělte se s námi v komentářích. A pokud máte nějaké šikovné tipy, sem s nimi! Pojďme se učit anglicky (a já francouzsky) společně. Nikdo z nás v tom nemusí být sám! 💪

P.P.S. Pomáhají vám má videa či kurzy a chtěli byste mě podpořit? Můžete! Enormous thank you, you’re the best students ever! 🙂

Markét
Jsem experimentátor, samouk a kreativec. Ráda se učím něco nového a inspiruji druhé. Bez znalosti angličtiny si už nedovedu svůj život představit. Potěšíte mě šálkem kávy, dobrou knihou, cestovatelskými zážitky a nakažlivým nadšením. ;)

Proč se s angličtinou trápit, když to jde jinak? Pojďte se ji učit se mnou.

Efektivně a zábavně! :) 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.