EnglishMe: Aplikace pro studenty angličtiny

Myslím, že se mezi studenty angličtiny nenajde nikdo, kdo by neznal stránky Help for English. Tenhle web se bezesporu stal legendou a je nejobsáhlejší studnicí článků, cvičení a studijních materiálů nejen pro studenty, ale i pro školy a učitele. Autoři Help for English také nabízí aplikaci s krásným názvem EnglishMe!, která je modernější a propracovanější verzí webu. Já měla možnost si EnglishMe! konečně vyzkoušet a v tomhle článku vám popovídám o jejích výhodách i nevýhodách. Enjoy! 🙂

Co si budeme povídat, Help for English dnes působí vzhledově už poněkud zastarale, což s sebou nese i omezení ve funkčnosti a interaktivitě výuky. Tady přebírá žezlo právě EnglishMe!, aplikace na výuku angličtiny. Píšu aplikace, jedná se ale spíše o webovou platformu doplněnou o spoustu užitečných a interaktivních funkcí. EnglishMe! byste totiž v AppStore nebo Obchod Play hledali marně, není dostupná jako klasická mobilní aplikace. Offline učení zatím nenabízí, funguje pouze online a bez problémů si ji spustíte na počítači, mobilu i tabletu. Instalace není třeba, stačí se přihlásit a můžete se do toho pustit.

Hned na začátku vás čeká zvolení vaší úrovně. Tu si buďto vyberete sami, pokud ji znáte, nebo si projdete rozřazovacím testem. Dobrou zprávou je, že si tu přijde na své každý, od úplných či věčných začátečníků až po ty, kteří dosáhli úrovně C1 a vyšší a hledají způsob, jak se neustále zlepšovat. Podle úrovně, kterou si zvolíte, vám poté aplikace nabídne studijní materiály na míru. Svou úroveň si vždy v nastavení můžete změnit, pokud byste měli pocit, že je na vás výuka moc těžká nebo naopak snadná.

EnglishMe! je skvělý doplněk pro všechny studenty angličtiny, kteří si chtějí rozšiřovat slovní zásobu a zlepšovat se v gramatice a porozumění angličtině. Osobně bych ho ale nevolila jako svůj hlavní studijní materiál, o který se v učení opírám. Nechápejte mě špatně, aplikace je opravdu nabitá parádním obsahem, ale nenabídne vám žádný logický postup při výuce, vše je v podstatě nahodilé. Nečekejte žádný ucelený online kurz, který vás krok za krokem provede napříč úrovněmi a nabídne vám navazující lekce. Jeden online kurz tu sice je, ale jen pro úplné začátečníky. Je na vás, co se chcete naučit nebo v čem se chcete zlepšit, máte tu naprostou volnost. Můžete využít vyhledávání, předpřipravené výukové plány, okruhy slovní zásoby, rejstřík gramatiky, nachystanou slovní zásobu či testy pro vás na základě vaší úrovně nebo třeba slovo dne a od toho se pak odrazit.

Hlavní stránka EnglishMe!

EnglishMe! působí vzhledově příjemně a na první pohled nekomplikovaně, i když na ovládání jsem si musela nějakou chvíli zvykat. Je tu toho tolik, co aplikace nabízí. Trvalo mi poměrně dlouho, než jsem si vše vyzkoušela a zjistila, co mi nejvíce vyhovuje a obohacuje mě. V tomhle ohledu působí EnglishMe! tak trochu nepřehledně a v kombinaci s již zmíněnou nahodilostí a nenávazností lekcí se v tom můžete docela ztratit a nevědět, co dřív. Chce to tedy si vše trpělivě vyzkoušet a najít si svou vlastní cestu, jak aplikaci používat.

Co naopak považuji za velké plus, je způsob učení se nové slovní zásoby. Každé slovíčko, slovní obrat nebo fráze jsou doplněné o ilustrační obrázek, anglickou definici významu, český překlad, možnost poslechnout si britskou i americkou výslovnost a hlavně příkladové věty, ve kterých je to dané slovo použité. Učíte se tak nejen klasické „tohle slovo v češtině = tohle slovo v angličtině“, ale i vše, co potřebujete, abyste ho uměli použít. Vše je také namluvené britskými a americkými rodilými mluvčími, takže se můžete zaměřit na svou oblíbenější variantu.

Mám také radost, že se do aplikace EnglishMe! přenesly i různé typy testů s vysvětlením tak, jak je známe a máme rádi na Help for English. Ať už v testové otázce uděláte chybu nebo ne, aplikace vám přesně vysvětlí, proč to je nebo není správně a ke každé možnosti přidá komentář. Dostane se vám tak užitečné zpětné vazby. Nedozvíte se tedy jen to, že a je správně, ale také proč je to správně, a proč b, c, d správně není.

Oblíbila jsem si také Word of the Day, neboli slovo dne. Každý den se na EnglishMe! objeví nový článek, který vám dopodrobna představí nějaké to nové slovíčko v souvislostech a hezky prakticky. Nechybí ani příkladové věty a nahraná výslovnost. Už jen tohle vám dokáže řádně obohatit slovní zásobu. Škoda jen, že v aplikaci není možnost si tato slovíčka přidat do opakování či nějakého SRS (systém intervalového opakování – více o něm zde), jak jsme zvyklí třeba z Anki nebo Memrise. Tým však na aplikaci neustále pracuje a snaží se přinášet nové a nové funkce a obsah, takže se třeba něčeho takového do budoucna dočkáme.

EnglishMe! je placenou službou, avšak cenově poměrně příznivou. Cena se odvíjí podle různých proměnných a nabízí velké slevy pro studenty nebo celé balíčky pro školy. Cenu aplikace pro vás se dozvíte v tomhle interaktivním ceníku.

A co vy? Používáte EnglishMe? Jak se vám s ním učí? Nebo o tom teprve uvažujete? Podělte se v komentářích! 🙂

Markét
Jsem experimentátor, samouk a kreativec. Ráda se učím něco nového a inspiruji druhé. Bez znalosti angličtiny si už nedovedu svůj život představit. Potěšíte mě šálkem kávy, dobrou knihou, cestovatelskými zážitky a nakažlivým nadšením. ;)

Proč se s angličtinou trápit, když to jde jinak? Pojďte se ji učit se mnou.

Efektivně a zábavně! :) 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.